Metki są bardzo ważnymi elementami ubrań. Producent umieszcza na nich wiele przydatnych informacji. Począwszy od składu materiału, poprzez instrukcję prania i sposób konserwacji, aż po adres dystrybutora i przydatne dane kontaktowe.

Metki ideashirt zielone W zależności od rodzaju ubrania, może ono posiadać nawet kilka metek, wszytych w różne miejsca. Nie każdy zdaje sobie sprawę, że metki używane w tekstyliach mogą być produkowane z wielu różnych materiałów. Oto one.
Tafta nylonowa – gładka i przyjemna w dotyku, odpowiednia pod wykonywanie nadruków termotransferowych. Tafta przewidziana jest do zadruku jednostronnego. Tania w produkcji, odpowiednia dla większości rodzajów ubrań, a także odporna na pranie w pralce oraz czyszczenie chemiczne.
Wszywki satynowe – wyjątkowa jakość i delikatność, przez co wszywka jest przeznaczona głównie do bielizny. Jej cechą charakterystyczną jest to, że po obcięciu materiał będzie się strzępił. Aby tego uniknąć, wszywki satynowe przeszywa się przez dwa końce, dzięki czemu materiał jest zagięty w pół i nie powoduje ocierania o skórę. Wszywki satynowe występują w kolorze białym i czarnym i można na nich wykonywać nadruki termotransferowe.
Etykiety samoprzylepne – w niektórych przypadkach tekstyliów stosowane są etykiety samoprzylepne. Ich tylna strona zostaje pokryta wytrzymałym klejem o dużej przyczepności. Ten rodzaj etykiet przeznaczony jest do grubych materiałów, tkanych, takich które mają nierówną fakturę. W tym przypadku na powierzchni etykiet również umieszcza się nadruki termotransferowe, odporne na pranie i czyszczenie chemiczne.