Znakowanie odzieży to jeden ze sposobów na promocję swojej firmy, produktu lub usługi. Jeszcze kilka lat temu możliwości znakowania tekstyliów były mocno ograniczone – jedną z najczęściej wybieranych opcji były nadruki sitodrukiem. Dziś postęp technologiczny przyniósł nam wiele nowych i ciekawych rozwiązań.
Metody znakowania ubrań
Nadruki termotransferem – z wykorzystaniem dwóch rodzajów materiałów: folii flex oraz flock. Z materiałów tych, występujących w dużym wyborze kolorów, komputerowo wycinane są kształty odpowiadające projektowi, a następnie zostają one wprasowane w materiał odzieży. Wysoka temperatura aktywuje bardzo mocno klej, który trwale łączy aplikację z podłożem.
Nadruki sitodrukiem – wykorzystują kilka rodzajów farb, w tym plastylizowane, zachowujące dużą elastyczność i nie kruszące się pod wpływem odkształcania odzieży. Ta metoda znakowania polecana jest zwykle do odzieży z materiałów o niskiej gramaturze, takich jak koszulki t-shirt oraz wszędzie tam, gdzie ekonomia odgrywa dużą rolę – np. przy zamówieniach wysokonakładowych.
Haft komputerowy – bardzo trwała i elegancka metoda znakowania odzieży. Stosowana najczęściej do ubrań wykonanych z materiałów o dużej gramaturze – koszulek polo, bluz, a także koszul. W hafcie komputerowym do odwzorowania logo stosuje się specjalny rodzaj nici. Wbijane bardzo blisko siebie, układają się w określony kształt projektu, przenikająca z innymi kolorami, użytymi w projekcie.
Metki – nowość na rynku, która szybko zyskała uznanie w oczach klientów. Metki z nadrukowanym logo są dyskretne, eleganckie i mogą być umieszczane w różnych miejscach ubrań, pozwalając tworzyć własne marki odzieżowe.Nadruk metodą DTG na czarnej koszulce