Każdy kto śledzie serwisy modowe, zna się na stylu i potrafi doskonale doradzić jakie ubrania założyć ma czasem przebłysk i chęci aby zająć się tym na poważnie. Czasem wystarczy otwarcie sklepu aby zacząć stawiać swoje pierwsze kroki ale jak i skąd wziąć odzież na początku?

 

Odzież gotowa i bezmetkowa

Bardzo dobrym sposobem jest współpraca z już istniejącymi hurtowniami odzieżowymi które wyspecjalizowały się w odzieży bezmetkowej. To doskonal początek na stworzenie swojej własnej marki odzieżowej. W tym wypadku wyznacznikiem oryginalności nie będzie krój czy szyk odzieży a to co się na niej znajdzie czyli nadruk. Aby zminimalizować koszta do totalnego minimum i mieć łatwy próg wejścia w biznes na samym początku warto zrobić koszulki z własnym nadrukiem na różne okazje. Odpowiednio dobrany nadruk może być hitem na każdej imprezie, domówce czy spotkaniu rodzinny i nie trzeba przy tym wydawać pieniędzy na marynarki czy całe garnitury bo odpowiednio spersonalizowawszy druk na koszulach dopasuje się do okazji. Dodamy do tego tylko własną metkę aby powoli wyrabiać sobie opinię i markę i możemy działać. Najfajniejsze w tym segmencie biznesu jest to ze możemy swoją sprzedaż internetową realizować dopiero po opłaceniu przez klienta zamówienia, wysyłamy wtedy tylko zlecenie do szwalni aby na takiej koszuli wykonała odpowiedni nadruk. Nie musimy kupować tysiąca sztuk gotowych wzorów i magazynować je tylko sprzedajemy na bieżąco od zamówienia.

 

Od czego zacząć tworzenie kolekcji

Warto mieć już przygotowane wzory na mockupach i wystawiać je na allegro. Skupmy się na początku na jakimś chwytliwym i modnym motywie przewodnim, do tego warto rozeznać się w internecie co jest teraz na czasie. Różne rodzaje tego samego motywu na różne okazje to dobry pomysł na start, a z czasem możemy dodawać nowe pomysły, ale aby nie zjadła nas konkurencja warto wynaleźć jakąś niszę w miarę popularną ale bez dużej konkurencji i na niej się skupić. Możemy projektować bluzy męskie z nadrukiem lub polo z nadrukiem w zależności jaki asortyment posiada hurtownia.

Nadruk na odzieży to bardzo łatwy i tani sposób na rozpoczęcie działalności w branży odzieżowej ponieważ nie wymaga dużego wkładu własnego, w zasadzie inwestujemy głównie czas bo musimy pilnować allegro oraz przygotowywać projekty no i je reklamować. Całe wykonanie zlecamy na zewnątrz dopiero po opłaceniu przez klienta zamówienia więc nie tracimy na magazynowaniu, na zakupie wielu sztuk odzieży i innych kosztach, które pojawiły by się w klasycznym biznesie. Koszulki własnego projektu, czy nawet gotowy kreator ubrań możemy znaleźć w internecie i od razu zacząć działać.